Czy dieta pudełkowa się opłaca?

Coraz powszechniejsza dieta pudełkowa kusi przede wszystkim brakiem konieczności samodzielnego przygotowywania posiłków. Jednak wiele osób zastanawia się, czy catering ten jest faktycznie opłacalny. Catering dietetyczny ma wiele zalet, a jedną z nich jest właśnie to, że zwyczajnie się opłaca. 

Czym charakteryzuje się dieta puełkowa? 

Dieta pudełkowa to oferta firmy cateringowej, dostarczającej gotowe posiłki pod wskazany adres. Posiłki te są dostosowane do potrzeb żywieniowych każdego klienta. Dostarczają jego organizmowi to, czego najbardziej potrzebuje i eliminują te składniki, których powinien unikać. Dieta pudełkowa obejmuje śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek oraz kolację

Dieta dostarczana w pudełkach to posiłki dostosowane do potrzeb zamawiającego. Są przygotowywane pod kontrolą dietetyka. Ze względu na dużą konkurencję, ceny cateringu dietetycznego są coraz niższe, a co za tym idzie, wzrasta opłacalność korzystania z tej usługi.  

Co jeszcze sprawia, że dieta pudełkowa się opłaca?

Należy wziąć pod uwagę to, ile kosztuje samodzielne przygotowywanie posiłków na cały dzień. Ile też czasu zajmują zakupy i szukanie zdrowych produktów. Ile czasu trzeba przeznaczyć na wybór dań, tak by było smacznie i różnorodnie. Bo różnorodność ma na celu dostarczenie organizmowi najważniejszych dla niego składników odżywczych. Chociażby pod tym względem korzystanie z cateringu jest opłacalne

Podczas samodzielnego przygotowywania posiłków najczęściej wykorzystuje się tylko część składników. Reszta ląduje w koszu, gdyż nie wszystkie nadają się do wykorzystania w innych daniach. Tym sposobem dużo jedzenia idzie na zmarnowanie. Samodzielne przygotowywanie dań jest też znacznie droższe

Posiłki zjadane każdego dnia powinny być odpowiednio zbilansowane. Nie mając fachowej wiedzy w zakresie dietetyki i prawidłowego żywienia, trudno jest przygotować naprawdę wartościowe dania. Korzystając z cateringu, nie trzeba zaprzątać sobie tym swoich myśli. 

Dobrze opracowane posiłki, dzięki odpowiedniej kaloryczności, pozwalają też pozbyć się zbędnych kilogramów i utrzymać wagę na satysfakcjonującym poziomie. Niektóre diety wspomagają leczenie wielu chorób. Dieta pudełkowa jest dostępna w wielu wariantach. W ofercie firm cateringowych można znaleźć dietę standard, slim, sport, keto, Hashimoto, vege i wiele innych.  Każdy znajdzie dla siebie odpowiednią. 

Biorąc pod uwagę wszystko powyższe, dieta pudełkowa, zwana też cateringiem dietetycznym, jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla każdego. Niezależnie od stanu zdrowia, trybu życia, a także upodobań kulinarnych. Każdy ma szansę znaleźć dla siebie dietę, która korzystnie wpłynie na zdrowie, samopoczucie i wygląd. 

Dietetyk Kliniczny

Dietetyk Kliniczny

Dodaj komentarz